Skip to main content

Sıklıkla Sorulan Sorular

Almanya Nitelikli İş Gücü Göçü Kanunu Nedir?

Mart 2020 yilinda Almanya Devleti tarafindan yürürlüğe giren bu kanun, mMesleki eğitimlerini tamamlamış, ve ilgili alanda iş tecrübesi olan kişilere Almanya`da çalışma imkanı sunmaktadır.

Başvurumu sadece web siteniz üzerinden mi yapabilirim?

Başvurunuzu, web sitemizin Başvuru Formu’nu doldurarak veya özgeçmişinizi siteye ekleyerek ya da hr@kurtacademy.com adresine mail olarak yollayarak yapabilirsiniz.

Kimler başvuru yapabilir?

Açık iş ilanlarında belirlenen kriterlere sahip olan 45 yaş altı Almanya`da çalışmak isteyen herkes başvuru yapabilir.

Almanca zorunlu mudur?

Hemşirelik mesleği için B2 düzeyinde almanca bilmek, çalışma vizesi alabilmek için Alman Devleti tarafından konulmuş dil standartıdır. Diğer meslek grupları için, işverenler en az A2 düzeyinde Almanca bilmelerini adaylardan talep etmektedirler.

Hangi evraklar gereklidir?

Sürecin farklı aşamalarına göre kopya ve noter onaylı belgeler talep edilecektir. En az 3 yıllık pasaportunuzun olması, ve tüm gerekli belgelerin E-devlet barkodlu çıktı olarak paylaşılması gerekmektedir. Ayrıca diploma ve transkript Almanca Yeminli Tercüme ve noter onaylı olarak talep edilmektedir. Bunların dışında, tarafımızca gönderilecek formların da doldurulup, bize gönderilmesi gerekmektedir.

Ailemi de Almanya`ya alabilir miyim?

Çalışma vizesine başvuru yaparken, eş zamanlı aile birleşimi için de başvuru yapılıp adayların ailelerini de yanına alması için süreç başlatılabilir.

Çalışma vizesi almak ne kadar sürüyor?

Bütün süreç başından sonuna 4-6 ay sürmektedır. Bu süreler Almanyadaki ilgili birimlerin ve Konsolosluğun yoğunluğuna göre daha da uzayabilmektedir.

Almanya`da ki iş sözleşmem kısa süreli midir?

Bütün sözleşmelerimizi belirsiz süreli olarak yapıyoruz.